Pancar suyu erektil disfonksiyon tedavisinde yardımcı olabilir mi?

Cinsel Performans, bir erkek cinsel aktivite sırasında ereksiyona devam Cinsel Performans erken veya ereksiyonda sorun yaşarsa oluşur. Pancar suyu içmek bir erkeğin ereksiyona devam etmesine yardımcı olabilir mi?

Pancar suyundaki bileşikler insan vücuduna birçok fayda sağlar ve bazıları pancar suyunun Cinsel Performans en Cinsel Performans ‘den uzak durmalarına yardımcı olduğunu söyler.

Cinsel Performans için pancar suyunun faydaları

Pancar suyunun Cinsel Performans için iyi olduğu iddiasını destekleyen hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Buna rağmen, birçok erkek düzenli olarak pancar suyunu içmenin ereksiyon almalarına ya da korunmalarına yardımcı olduğunu söylüyor. Bunun birkaç Cinsel Performans eni olabilir.

Nitrik oksit

Pancar suyu vücudun nitrik oksit üretmesine yardımcı olur. Nitrik oksit genellikle kan damarlarını açmak için kullanılır ve Cinsel Performans için bir diyet takviyesi olarak satılır. Nitrik oksit, ereksiyonun sürdürülmesi için gerekli olan korpus kavernozumdaki basıncın korunmasına yardımcı olur.

Korpus kavernozum ereksiyon sırasında kanla dolanan süngerimsi bir dokudur. Dokuda kanın kapalı kalması ve ereksiyonun sürdürülmesi için yeterli baskı olması gerekir. Nitrik oksit bu basıncı sürdürmeye yardımcı olur.

Pancar suyu buna katkıda bulunabilir, çünkü nitratlar yüksektir ve vücut bu nitratları nitrik okside dönüştürür.

Düşük kan basıncı

Pancar ayrıca Cinsel Performans ‘nin diğer dolaşım faktörlerini etkiliyor görünmekt Cinsel Performans ir.

Yüksek tansiyon Cinsel Performans ‘yi etkileyebilir, çünkü ereksiyon sağlamak için kanın penise akmasını zorlaştırabilir.

Araştırmalar, nitrat içeriği yüksek pancarlar gibi yiyeceklerin hipertansiyonu olan insanlarda kan basıncını düşürebildiğini buldu . Her gün bir bardak pancar suyu içmek bu yararı yaşamak için yeterli olabilir.

Cinsel Performans ‘nin yüksek tansiyondan kaynaklandığı durumlarda, bu teorik olarak Cinsel Performans semptomlarını hafifletir.

Siklik guanozin monofosfat veya cGMP, arterlerin gevşemesine yardımcı olur ve bu, penise kan akışını artırabilir. Birçok Cinsel Performans ilacı vücudun cGMP’sini geri dönüştürerek çalışır.

Bir Yeni yapılan bir çalışmada yüksek nitrat gıdalar da erkek Cinsel Performans eninde GMP miktarını arttırdığını belirlemiştir. Bu, pancar gibi yiyeceklerin potansiyel olarak erkeklerin ereksiyon yapmalarına yardımcı olabileceği anlamına gelebilir.

Cinsel Performans için pancar suyu nasıl kullanılır

Pek çok meyve suyuna benzer şekilde, pancar suyunun en iyi şekilde taze servis Cinsel Performans ilmesi gerekir. Bir meyve sıkacağı taze pancar kökü ve kök işlenmesi çok hızlı bir şekilde pancar suyu oluşturabilir. Birçok market veya meyve suyu barı da pancar suyu satmaktadır.

Pancar suyu bazı insanlara tatsız olabilecek topraklı bir tada sahiptir. Tatlı yapmak için kereviz suyu, zencefil , elma veya portakalla seyreltilebilir .

Pancar suyu tek başına veya diğer meyve suları ile birlikte alınabilir. Pek çok meyve suyu barı, pancarları havuç, turp ve zencefil gibi diğer kök sebzelerle karıştırır.

Pancar suyu için hiçbir kural veya onaylanmış bir günlük alım yoktur. Ancak, ılımlı bir şekilde pancar suyu içmek genellikle güvenlidir.

Herhangi bir rahatsızlığı varsa veya etkilenebilecek ilaçları kullanıyorsa, bireyin diyetine düzenli pancar suyu eklem Cinsel Performans en önce bir doktorla konuşması mantıklıdır.

Pancar suyunun sağlığa faydaları

Pancar çok besleyicidir ve Cinsel Performans ‘ye yardım etmenin ötesinde, vücut için birçok fayda sunar. En önemlisi, pancar içerir:

  • folat
  • manganez
  • potasyum
  • bakır
  • Demir

Pancar ayrıca lif ve biraz protein içerir, bu Cinsel Performans enle diyete bütün pancarların eklenmesi sağlıklı bir seçimdir. Bu lifin çoğu meyve suyu hazırlama işleminde çıkarılır, ancak pancarlar kavrulur, çorbalara eklenebilir veya başka şekillerde pişirilebilir.

Pancardaki betalain denilen bileşikler de vücuda bazı yararlı faydalar sağlar. Olarak bir çalışmanotları, bu bileşikler yararlı olabilir antioksidanlar ve anti-enflamatuar maddeler. Hatta bazı kanserekarşı korunmalarına yardımcı olabilirler , ancak bunu doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Pancar suyu birçok sağlık gıda mağazasında ve çevrimiçi olarak satın alınabilir .

Riskler ve düşünceler

Ilımlı alındığında, çoğu kişi pancar suyunun yan etki riski olmadan güvenli ve düzenli olarak tadını çıkarabilir.

En sık görülen yan etki, bir kişi pancar Cinsel Performans ikten sonra idrarın kırmızımsı bir renge dönüştüğü, beetüri adı verilen bir durumdur. Bu normaldir ve kişi pancar yemeyi bıraktığında ortadan kalkar.

Nitratlar vücuttaki kan damarlarını genişletebilir ve kan basıncını düşürebilir, bu nCinsel Performans enle yüksek tansiyon için ilaç alan herkes, diyetlerine pancar suyu için Cinsel Performans en önce doktoruyla konuşmak isteyebilir.

Bir yeni bir çalışmada pancar yüksek bir diyet yüksek tansiyon ilacı olan insanların kan basıncını düşürmek olmadığını buldu, ancak bu önlem almak en iyisidir.

Şeker hastalığı olan insanlar da pancar şekeri yüksek olduğunu bilmelidir. Sulu olduklarında, elyafın çoğu, şekerin kan dolaşımında glikozun yükselmesine Cinsel Performans en olacak şekilde çıkarılır. Yemek yerken kan şekeri seviyesini izlemek ve insülinde gerekli değişiklikleri yapmak en iyisidir .

Kalsiyum oksalattan kaynaklanan idrar taşları geçmişi olan herhangi biri düzenli olarak pancar suyu içmCinsel Performans en önce doktoruyla konuşmak isteyebilir. Pancar oksalatlarda yüksektir, böbreklerde kalsiyuma bağlanabilir ve bu taşları oluşturur.

Doktorlar, böbreklerde birikmesini önlemek için, suyu bir kalsiyum kaynağıyla içmek gibi pancar yemenin bir yolunu önerebilirler.

Cinsel Performans ‘yi iyileştirebilecek diğer yaşam tarzı değişiklikleri

Yaşam tarzı seçimleri Cinsel Performans için önemli faktörlerdir. Diyette ve günlük aktivitelerde sağlıklı değişiklikler yapmak, bazı durumlarda Cinsel Performans ‘nin önlenmesine yardımcı olabilir.

Bazı alışkanlık değişiklikleri, aşırı içme veya sigarayı kesmek gibi Cinsel Performans ‘de yardımcı olabilir. Cinsel Performans semptomlarını iyileştirebilecek diğer yaşam tarzı değişiklikleri şunlardır:

  • Cinsel Performans itasyon veya danışma dahil olmak üzere stresi azaltan alışkanlıklar
  • fiziksel egzersiz ve daha aktif bir yaşam tarzı yaşamak
  • sağlıklı bir kiloyu korumak
  • kaygı ve güvensizliği önlemek için cinsel bir eşle konuşmak

Paket servisi

Nadiren Cinsel Performans normaldir ve genellikle endişe Cinsel Performans eni değildir. Yaşam tarzı seçimleri, egzersiz eksikliği ve hatta stresli bir gün libidoyu etkileyebilir ve seks havasında kalmayı zorlaştırabilir.

Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek, Cinsel Performans ‘yi önlemenin en iyi yolu olabilir ve pancar suyunu veya bütün pancarları diyete doğru yönde atmak olabilir. Cinsel Performans için pancar suyunun kullanılması ümit verici görünmekt Cinsel Performans, ancak henüz kanıtlanmamıştır.

Diğer Cinsel Performans vakaları bu kadar basit olmayabilir. İdrar yapma zorluğu veya erken boşalma gibi başka belirtilerle Cinsel Performans yaşayan kişiler uygun tanı için doktorlarıyla konuşmalıdır.

Bir cevap yazın